Приглашаем Вас проголосовать за видео конкурсантов в рамках акции-конкурса «Звучит поэзия во мне»:23 6 Подробнее

Микола Трублаїні – романтик Півночі

2017 04 24 01Моя мета — запалити юних читачів бажанням стати дослідниками Арктики, моряками,
що не побояться штормів, авіаторами, що зуміють повести літаки на тисячокілометрові віддалі,
інженерами і вченими, що дізнаються про всі таємниці природи і переможуть усі стихії...

Микола Трублаїні

Микола Петрович Трублаєвський (Трублаїні), (1907 -1941) - талановитий український письменник, кореспондент, невтомний мандрівник, щирий і вірний друг дітвори. На курсах журналістики Миколу інколи люб’язно-жартівливо називали Трублаїні. Хто міг подумати, що письменник візьме собі цей літературний псевдонім...

Почуття нового завжди було притаманне Трублаїні. Коли країна почала освоювати Арктику, північні морські шляхи, Микола Петрович став полярником. Свої перші кореспонденції з Далекого Сходу: «Великим Сибірським шляхом» і «Листи з далекої подорожі» письменник публікував у «Вістях» під псевдонімом Гнат Завірюха. В нього було одне велике щастя: він був романтиком. Свідомо чи ні, та раз потрапивши в ті краї – ще на криголамі «Літке» на острів Врангеля , - він стає пристрасним поетом морів та океанів героїчної Півночі, багато подорожує по Україні, сибірській тайзі, по Криму й Кавказу...

2017 04 24 02Про свої враження автор розповідає в книгах : «Людина поспішає на поміч», «До Арктики через тропіки», «Літке» – переможець криги». Микола Трублаїні пише ряд оповідань, в яких засобами художнього слова лаконічно і виразно розповідає про незвичайні та дивовижні історії життя північних народів: «Морем плив тюлень», «Берег невідомого острова», «Лови білого ведмедя», «Погонич блакитного кита», «Володька-рибалка», «Хатинка на кризі», «Малий посланець», «Крила рожевої чайки» та ін..

В 1934 році Микола Трублаїні організовує при Харківському Палаці піонерів Клуб юних дослідників Арктики, в якому дітвора здобуває не тільки теоретичні знання, а й здійснює ряд мандрівок. Першою і однією із захоплюючих була дитяча екскурсія за Полярне коло у вагоні під назвою «Криголам на колесах». У вагоні було все, що потрібно дослідникам – від компаса до штурманської рубки. Можна собі уявити як любили свого письменника діти – надзвичайного вигадника, завжди юного і енергійного.

Подорожі завжди надихали Трублаїні на творчість. Його книжки з’являлись у бібліотеках та книжкових крамницях. Він подарував для юних поколінь чистий і цінний скарб своєї душі і розуму: кілька томів своїх прекрасних творів.

2017 04 24 032017 04 24 042017 04 24 052017 04 24 06

В тридцяті роки виходять його твори для дітей та юнацтва: «Лахтак», «Курсом норд-ост»,«Мандрівники», «Вовки женуться за оленями», «Шхуна «Колумб», чимало оповідань та казок. Науково-фантастичний роман «Глибинний шлях» побачив світ уже після смерті автора. В гостросюжетній пригодницькій повісті «Лахтак» - головний герой штурман Кар. Очоливши команду на судні, досвідчений штурман, завдяки своїй витримці і рішучості виходить переможцем із крижаного полону, врятовує корабель та його команду.

2017 04 24 07Коли розпочалась війна з фашизмом Трублаїні пішов на фронт військовим кореспондентом. Вранці 4 жовтня 1941 року на полк, в якому перебували журналісти, налетіло сім важких німецьких бомбардувальників. Під час нальоту в полі біля села Козолугівка Запорізької області був поранений і Микола Петрович. Помістили письменника у санітарний поїзд, що йшов на Ростов. Удосвіта 5 жовтня Трублаїні помер. Йому було 34 роки. Поховали письменника разом з померлими від ран бійцями біля залізничного насипу недалеко від Ровеньків Луганської області.

Микола Трублаїні став одним із перших українських письменників пригодницького жанру. Знайомтесь з переглядом літератури: «Микола Трублаїні – романтик Півночі» на абонементі Луганської молодіжної бібліотеки.

Наши телефоны 55-18-46, 095-46-546-16

Часы работы библиотеки

Понедельник - пятница:
с 9.00 до 17.00

Воскресенье:
с 9.00 до 16.00

Выходной: суббота и
праздничные нерабочие дни
Последний день месяца –
санитарный

Счётчики

Яндекс.Метрика