Вільна пісня моя…

hristja16 березня - 130 років від дня народження Христі (Христина Олексіївна) Алчевської (1882—1931), української письменниці, поетеси, педагога, перекладача.

Авторка кількох поетичних збірок: «Туга за сонцем» (1907), «Сонце з-за хмар» (1910), «Пісні життя» (1911), «Вишневий цвіт» (1912), «Пісні серця і просторів», «Моєму краю» (обидві — 1914), в яких виступала проти соціального й національного поневолення українського народу, висловлювала віру в його щасливе майбутнє, оспівувала борців проти гнобителів. Присутня в них й інтимна лірика. У збірках «Сльози» (1915), «Встань, сонце!» та «Мандрівець» (обидві — 1916) засуджує антинародний, грабіжницький характер Першої світової війни. Її літературно-критичні статті присвячені українським та російським письменникам 19 — початку 20 століть: «З поля двох письменств», «Майстри слова», «Пам’яті Шевченка», «Селянська дитина — Василь Стефаник», «Дух велетня» та інші. Збіркою «Пробудження» вітала Лютневу революцію 1917.

За радянського часу займалася педагогічною діяльністю, видала ще 2 збірки поезій, драматичну поему «Луїза Мішель» та інші, здійснила низку перекладів з російської на українську мову (О. Пушкіна, К. Рилєєва, I. Нікітіна, О. К. Толстого); з французької на українську (тв. В. Гюго), поему I. Франка «Мойсей» та його ліричні вірші — на російську, його ж творів й поезії Т. Шевченка та П. Тичини — французькою.

Алчевська Христина Олексіївна - матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії

Христина Олексіївна Алчевська на проекті Українці в світі

Алчевська Христина Олексіївна на веб-проекті Луганської обласної універсальної наукової бібілотеки ім. О.М. Горького

Життя заради світла і добра: Розповідь про родину Алчевських на сайті Харківської державної наукової бібліотеки імені В.Г. Короленка
’Вільна пісня моя’ (До 120-річчя з дня народження Х.О. Алчевської): Методично-бібліографічні матеріали

Христя Алчевская: «Українці ще доста не навчилися шанувати своїх діячів»: про сімю Алчевських на Історичному веб-проекті Україна Incognita

Луганщина в лицах: семья Алчевских - XXI век.- 2011.- №85

Часы работы библиотеки

Понедельник - пятница:
с 9.00 до 17.00

Воскресенье:
с 9.00 до 16.00

Выходной: суббота и
праздничные нерабочие дни
Последний день месяца –
санитарный

Счётчики

Яндекс.Метрика