A- A A+
Рейтинг:   / 0
Пляжный отдых
лучшие аудио книги

Сьогодні в бібліотеці відбувся мистецький майстер-клас зі створення емблем року Шевченка в Україні. Провів його заслужений художник України Костянтин Шевердін.

Брати Костянтин та Петро Шевердіни у минулому році взяли участь у Всеукраїнському конкурсі логотипів Року Тараса Шевченка в Україні. З підготовлених робіт брати обрали десять для участі у конкурсі. Виставка цих логотипів прикрашає читальний зал бібліотеки вже більше місяця.

Костянтин Шевердін розповів майбутнім митцям, учням художньо-промислового ліцею, про основні етапи створення логотипу та його елементи. Першим етапом створення логотипів стало написання акварельних портретів Кобзаря в молоді й зрілі роки за мотивами автопортретів Тараса Шевченка. Саме ці два портрети використовувались художниками в подальшому для створення багатокомпонентних композицій, присвячених ювілею великого сина українського народу. В чисельних варіантах автори використали різноманітну українську символіку та образи. Ці елементи слугують концентрації уваги глядача на окремих культурних та духовних ознаках України, адже Шевченко та українська культура нерозривні, а весь символізм кобзаревої поезії тісно пов'язаний з традицією народу. Зображення сільської хати використовувалось в оформленні логотипів як символ осередку українського життя часів Шевченка, церкви та храми несуть у собі символіку духовності та етичного потенціалу народу, зображення кобзаря з дітьми має уособлювати передачу знань і досвіду наступним поколінням. Образи української родини, козацької гетьманщини, книжкової культури, літературної творчості та державної символіки також знайшли своє відображення у запропонованих художниками варіантах. Костянтин Шевердін намагався передати у своїх ескізах особливий «генетичний код» українців, що містить у собі насамперед традиції духовності, людяності, сердечності. Саме тому загальні контури всіх представлених логотипів утворюють форму серця.

Майбутні митці також на власні очі побачили процес створення логотипу, що представлений у мультимедійній презентації.

Наостанок художник запевнив молодих колег у власній готовності надавати їм допомогу у пізнанні основ майстерності та запросив звертатися до нього з професійних питань.

Олена Люблянська

советы туристам
Деньги и инвестиции
 
SiteHeart