A- A A+
Рейтинг:   / 0
Пляжный отдых
лучшие аудио книги

Тиждень рідної мови у бібліотеці продовжила співоча зустріч: учні обласного ліцею Луганського національного університету ім. Тараса Шевченка завітали до відділу мистецтв. Екскурс до пісенного спадщини України розпочали з колискових. Унікальний голос Ніни Матвієнко заспівав знайому колисанку, а хлопці і дівчата згадали, які колискові в дитинстві їм співали мами. Ліцеїсти, дізналися, що найбільший пісенний фонд складають українські народні пісні, яких записано понад 200 тисяч. В них вилилися і радість, і смуток, і гнів. «Ой, на горі женці жнуть», «Розпрягайте, хлопці, коней» юні українці заспівали разом, найкраще й найдружніше лунав приспів.

Обрядові пісні і жартують, і кличуть до роботи, і грають. Дівчатам найбільш до вподоби було помріяти про літо та заспівати «Івана Купала», деякі з хлопців пригадали, як стрибали через багаття. Павло та Катя спробували інсценувати відому пісню «Грицю, Грицю, до роботи!»

Не забувають сучасні учні яскраві українські пісні у виконанні А. Солов'яненка, Н. Яремчука, С. Ротару. Світовий хіт «Червона рута» з задоволенням заспівали хлопці та дівчата, викладачі та бібліотекарі. А які «смачні» вийшли «Варенички» у юних шанувальників співу!

Звичайно, ліцеїсти зізналися, що фаворитами української естради для них є Руслана, Ані Лорак, гурти «Воплі Відоплясова» та «Океан Ельзи», вони постійно слідкують за їх творчістю та участю у творчих проектах.

Наприкінці заходу піднесений настрій для всіх учасників зустрічі створила пісня «Одна калина», яку юнаки та дівчата дружно виконали у караоке.

Зустріч з піснею не завершується, адже вона супроводжує людину кожного дня.

Справжніми помічниками та порадниками у виборі пісень є найкращі збірки: «Пісенник», «Українські народні романси», «Водограй», «Найпопулярніші українські народні пісні», «Народна скарбівня» та багато інших.

Нагадуємо, що переглянути всю колекцію пісенних збірників читачі мають змогу в електронному каталозі  бібліотеки. Обирайте найкращі пісні на свій смак, та нехай ваша душа завжди співає від радості!

Олеся Дорофєєва

советы туристам
Деньги и инвестиции
 
SiteHeart