A- A A+
Рейтинг:   / 0
Пляжный отдых
лучшие аудио книги

У 1857 році в Петербурзі вийшла в світ непоказна і невелика за обсягом книжечка, яка містила 11 коротких оповідань, написаних невідомим автором, що заховав своє справжнє прізвище під псевдонімом. На обкладинці книжки було написано «Народні оповідання Марка Вовчка».

Згодом виявилось, що автор книжки - двадцятирічна дружина учителя географії з містечка Немирова Кам'янець-Подільської губернії О.В. Марковича. Звали ії Марія Олександрівна, була вона росіянка і походила з сім'ї збіднілих орловських дворян Вілінських.

 

Живучи на Україні, Марія Олександрівна досконало вивчила українську мову і написала оповідання, яким судилося стати безсмертними. Тарас Шевченко був перший, хто проникливо оцінив «Народні оповідання» як твори, в яких правдиво і високохудожньо відображено життя українських селян в умовах кріпацтва.

Про необхідність розкріпачення селянМарко Вовчок писала і в соціальній повісті «Інститутка». В 1859 році письменниця читала цю повість в Петербурзі в присутності Шевченка і Тургенєва, які позитивно оцінили твір.

Після ліквідації кріпосництва в 1861 році Марко Вовчок звертається до історичної тематики. Повісті «Кармелюк», «Маруся», «Невільничка» письменниця стилізує на зразок дитячих казок. Написані для молодих читачів, вони мали великий успіх.

Літературна діяльність Марка Вовчка тривала понад півстоліття. Вона писала не лише українською, а й російською мовою. Її твори перекладали багатьма мовами за кордоном.

Марко Вовчок творчо спілкувалася з митцями, які сприяли розквіту її таланту. Однодумцями і друзями Марка Вовчка були Т. Г. Шевченко, М. О. Добролюбов, О.І Герцен, І. С. Тургенєв, Д.І. Писарєв, М. О. Некрасов. Марко Вовчок стояла в одному ряду з цими найвидатнішими художниками слова і мислителями XIXстоліття.

«Я високо ціную її талант, - писав М. Г. Чернишевський,- на мою думку, вона була найталановитішим з усіх наших белетристів епохи після гоголівської».

22 грудня виповнюється 180 років від дня народження Марка Вовчка. Всі бажаючи зможуть знайти її книжки на огляді літератури «Талант сильний і прекрасний», що представлений на абонементі.

Тел. 55-18-46; 095-46-54-616.

советы туристам
Деньги и инвестиции
 
SiteHeart