A- A A+
Рейтинг:   / 0
Пляжный отдых
лучшие аудио книги

27 листопада українська література відзначатиме ювілей письменниці Ольги Юліанівни Кобилянської – 150 років від дня народження. Більше ніж півстоліття працювала вона на літературній ниві, створивши за цей час чимало видатних творів, серед яких повісті «Царівна», «Земля», «У неділю рано зілля копала».

Ольга Кобилянська народилася 1863 р.  в провінційному містечку Гура-Гумора. Все її життя пройшло на Буковині, серед розкішної природи Карпат.

Доля обдарувала майбутню письменницю багатогранними здібностями: вона захоплювалась музикою, любила малювати. В родині панувала атмосфера любові до мудрого слова, народних звичаїв. Закінчивши чотири класи початкової школи, Ольга багато займалась самоосвітою. Вона зачитувалась книжками Гете, Байрона, Гейне, Шіллера, Міцкевича. А з 14 років почала писати вірші сама та вела щоденник  на німецькій мові.

Знайомство з українською художницею А.Кохановською, високоосвіченою жінкою-лікарем С. Окунєвською, дружба з редактором газети «Буковина» О. Маковієм сприяли тому, що Ольга Кобилянська почала писати про рідний народ українською мовою.

Письменниця захоплювалася ідеєю жіночої  емансипаціі. Повісті «Людина» та «Царівна»  присвячені цій темі.

Повість «У неділю рано зілля копала», побудована за мотивами народної пісні «Ой не ходи, Грицю, та на вечерниці» - одна з найкращих у творчій спадщині авторки – торкається вічної теми кохання та зради.

Ольга Кобилянська є окрасою нашої літератури. Її повісті, оповідання, новели розповідають про людські тривоги, радості, надії, про неповторну красу рідної природи.

Всіх небайдужих до української літератури, до творчості видатної письменниці Ольги Кобилянської ми запрошуємо до абонементу ознайомитися з виставкою «Слово зворушеного серця». Тут ви знайдете книжки ювілярки, літературознавчі роботи, присвячені її творчості та прекрасний біографічний роман про Ольгу Кобилянську  В. Врублевської «Шарітка з Рунгу».

 Тел. 55-18-46, 095-46-54-616

советы туристам
Деньги и инвестиции
 
SiteHeart