A- A A+
Рейтинг:   / 0
Пляжный отдых
лучшие аудио книги

«Він заслужив звання народного письменника.
Вищої похвали бути не може».

О.Гончар

Іван Семенович Нечуй-Левицький – видатний український письменник-реаліст, майстер художнього слова другої половини ХІХ ст. Його творчість, передусім його реалістичні образи селян, робітників, наймитів, бурлак-заробітчан, картини життя і побуту,мальовничі пейзажі були одним із важливих факторів у формуванні естетичних смаків не одного покоління читачів.

За пів століття літературної діяльності Нечуй-Левицький написав понад п’ятдесят високохудожніх творів: романів - «Князь Єремія Вишневецький», «Гетьман Іван Виговський», «Хмари», повістей - «Кайдашева сім'я», «Микола Джеря», «Дві московки», «Бурлачка», оповідань - «Афонський пройди світ», «Баба Параска та баба Палажка», «В концерті», п’єс - «На Кожум’яках», «Маруся Богуславка» І це не весь перелік творів і жанрів, в яких він творив.

У творчій спадщині Івана Семеновича є і талановиті, чудові, романтично-фантастичні казки «Два брати» і «Запорожці», які можуть зацікавити наших наймолодших читачів.

І.Нечуй-Левицький не тільки глибокий знавець побуту українського народу і чудовий стиліст, він ще і майстер гумору та сатири, віртуоз дотепних і образних порівнянь.

Напевне, всі Ви читали пєсу М.Старицького «За двома зайцями», або ж бачили кінофільм, створений на кіностудії ім. О.Довженка за мотивами твору. «І до чого тут М.Старицький?», - подумаєте Ви. А все до того, що п’ятиактну п’єсу «На Кожум’яках» І.С.Нечуя-Левицького переробив з відома автора інший відомий український письменник, драматург, засновник українського професійного театру – М.Старицький. Формально це не підлягало цензурній забороні. Нова редакція п’єси з новим заголовком була вперше поставлена трупою Михайла Старицького в Києві 4 листопада 1883 р.

«На Кожум’яках» і «За двома зайцями» видаються як дві п’єси різних авторів, але при першому прочитанні стає зрозуміло, що це дві версії однієї п’єси. І дійсно, більшість відомих реплік в п’єсі належить І.Нечую-Левицькому.

Читайте «На Кожум’яках» і Ви отримаєте неабияке задоволення!

У Вас уже виникло бажання дізнатись більше про життя і творчість І.Нечуя-Левицького? Чекаємо Вас на абонементі Луганської обласної бібліотеки для юнацтва!

Телефонуйте нам: 55-18-46, 095-46-54-616

 

советы туристам
Деньги и инвестиции
 
SiteHeart