Директор Луганської обласної бібліотеки для юнацтва

Тел. (0642) 55-17-12 – службовийE-mail: biblio2001@mail.ruСвою трудову діяльність розпочала в 1964 році гардеробницею обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Горького.

У 1965 році переведена на посаду бібліотекаря.

З 1965 по 1971 р. навчалася у Ленінградському державному інституті культури ім. Н. Крупської, після закінчення якого була призначена на посаду завідуючої відділом абонементу.

На початку 80-х років захопилася ідеєю створення юнацьких бібліотек в Україні. Завдяки наполегливості, рішучості, цілеспрямованості Світлани Олексіївни у Луганську у 1980 році була створена Обласна бібліотека для юнацтва, першим директором якої вона стала і є нині.

За її ініціативою у 1997 році було розроблено експериментально-інноваційну модель сучасного молодіжного закладу – “Обласна молодіжна бібліотека – центр інформації і розвитку”. Впродовж 4 років цілеспрямовано втілює творчі задуми в практику роботи. Завдяки цьому в бібліотеці створено відділ дозвілля та творчості молоді, проблемно-аналітичний відділ, сектор україністики, відділ автоматизації та інформаційних систем, відділ маркетингу, працює соціально-психологічна служба, юридична громадська приймальня, клуби за інтересами, розроблено і впроваджено цілий ряд авторських програм з нетрадиційних форм і методів роботи.

Під її керівництвом в бібліотеці останнім часом активно розвиваються сучасні інформаційні технології: функціонує комп’ютерна локальна мережа, автоматизована інформаційно-бібліотечна система “Ірбіс”, спільно з Відділом освіти, преси і культури Посольства США в Україні відкрито безкоштовний Інтернет-центр, ведеться робота по накопиченню електронних баз даних з актуальної молодіжної тематики, електронного каталогу нових надходжень, створено інформаційно-ресурсний центр для молодіжних недержавних організацій та об’єднань.

Ідеї, здобутки, інновації позитивно оцінені вищими організаціями, методичними центрами України, неодноразово були опубліковані в журналі “Бібліотечна планета” та методичних збірках. У 1998 році на базі бібліотеки проходив Всеукраїнський семінар керівників обласних юнацьких бібліотек “Актуальні проблеми роботи бібліотек з молоддю”.

Завдяки широкому використанню інноваційних, актуальних напрямків в роботі з молоддю в бібліотеці за останні роки значно збільшилась кількість читачів і сьогодні вона є найзатребуванішим молодіжним закладом регіону.

Особисті відзнаки:

* нагороди (Медаль “Ветеран праці” – 1987 р., медаль “За заслуги перед Луганщиною” – 2006 р.);

* почесні звання, дата присудження - “Заслужений працівник культури” – 1999 р.

Інші сфери діяльності

С.О. Аладжальян веде активну громадську діяльність: депутат Ленінської районної ради м. Луганська трьох скликань(1986-1990,1990-1994,1998-2002), заступник голови районної Ради жінок , голова Комісії з гуманітарних питань і соціального захисту Ленінської районної ради. У березні 2002 року вчетверте обрана депутатом районної ради. Неодноразово запрошувалась до участі у Всеукраїнських, міжнародних конференціях, семінарах, форумах, приймала участь у І–му Всеукраїнському конгресі жінок.