Приглашаем Вас пройти опрос и заполнить анкету «Библиотека – читателю. Библиотека – пользователю»:23 6 Подробнее

Співець життя народного

Звезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активна

2013 11 25 02«Він заслужив звання народного письменника.
Вищої похвали бути не може».

О.Гончар

Іван Семенович Нечуй-Левицький – видатний український письменник-реаліст, майстер художнього слова другої половини ХІХ ст. Його творчість, передусім його реалістичні образи селян, робітників, наймитів, бурлак-заробітчан, картини життя і побуту,мальовничі пейзажі були одним із важливих факторів у формуванні естетичних смаків не одного покоління читачів.

За пів століття літературної діяльності Нечуй-Левицький написав понад п’ятдесят високохудожніх творів: романів - «Князь Єремія Вишневецький», «Гетьман Іван Виговський», «Хмари», повістей - «Кайдашева сім'я», «Микола Джеря», «Дві московки», «Бурлачка», оповідань - «Афонський пройди світ», «Баба Параска та баба Палажка», «В концерті», п’єс - «На Кожум’яках», «Маруся Богуславка» І це не весь перелік творів і жанрів, в яких він творив.

У творчій спадщині Івана Семеновича є і талановиті, чудові, романтично-фантастичні казки «Два брати» і «Запорожці», які можуть зацікавити наших наймолодших читачів.

І.Нечуй-Левицький не тільки глибокий знавець побуту українського народу і чудовий стиліст, він ще і майстер гумору та сатири, віртуоз дотепних і образних порівнянь.

Напевне, всі Ви читали пєсу М.Старицького «За двома зайцями», або ж бачили кінофільм, створений на кіностудії ім. О.Довженка за мотивами твору. «І до чого тут М.Старицький?», - подумаєте Ви. А все до того, що п’ятиактну п’єсу «На Кожум’яках» І.С.Нечуя-Левицького переробив з відома автора інший відомий український письменник, драматург, засновник українського професійного театру – М.Старицький. Формально це не підлягало цензурній забороні. Нова редакція п’єси з новим заголовком була вперше поставлена трупою Михайла Старицького в Києві 4 листопада 1883 р.

«На Кожум’яках» і «За двома зайцями» видаються як дві п’єси різних авторів, але при першому прочитанні стає зрозуміло, що це дві версії однієї п’єси. І дійсно, більшість відомих реплік в п’єсі належить І.Нечую-Левицькому.

Читайте «На Кожум’яках» і Ви отримаєте неабияке задоволення!

У Вас уже виникло бажання дізнатись більше про життя і творчість І.Нечуя-Левицького? Чекаємо Вас на абонементі Луганської обласної бібліотеки для юнацтва!

Телефонуйте нам: 55-18-46, 095-46-54-616

 

 

Часы работы библиотеки

Понедельник - пятница:
с 9.00 до 17.00

Воскресенье:
с 9.00 до 16.00

Выходной: суббота и
праздничные нерабочие дни
Последний день месяца –
санитарный

Счётчики

Яндекс.Метрика
Яндекс цитирования